Przygotuj kawę pełną przyjemności. Szkolenie baristyczne dla początkujących.

Chcesz poznać sekrety parzenia aromatycznej kawy o wyrazistym smaku?

Szkolenia baristyczne. Naucz się przygotować pyszną kawę.

Wyobraź sobie, że właśnie przyrządziłeś kawę, której intensywny aromat wypełnił całe pomieszczenie. Twoi znajomi byli zachwyceni niepowtarzalnym smakiem i zgodnie poradzili Ci, że powinieneś… przyrządzać kawę zawodowo. Czujesz się przepełniony dumą i jesteś pewien, że wykonałeś dobrą robotę. Twoja kawa jest naprawdę PYSZNA!

Spokojnie, to nie jest żadna bajka. Jeśli tylko chcesz, szybko nauczysz się przygotowywać orzeźwiający napój równy z aromatycznym espresso we włoskich kawiarniach. Od czego powinieneś zacząć? Nauczyć się sprawdzonych metod parzenia od osób, które z kawą pracują na co dzień.

Weź udział w naszym kursie baristycznym.

Chcesz znaleźć ciekawą pracę? Przyrządzać kawę, podczas wesel, eventów czy firmowych targów? A może zwyczajnie pragniesz rozwijać swoją pasję? Świetnie. Przygotowaliśmy Ci szkolenie baristyczne, podczas którego poznasz podstawowe informacje dotyczące kawy oraz sposobów jej parzenia:

  1. Wstęp: Poznasz historię uprawy kawy. Nauczysz się rozróżniać podstawowe gatunki oraz rodzaje istniejących ziaren. Następnie poznasz podstawowe techniki palenia kawy oraz dowiesz się, na czym polega kultura pracy barmana.
  2. Praktyka – espresso: Nauczysz się odpowiednio dobrać temperaturę, czas, stopień palenia oraz mielenia kawy, tak aby wydobyć pełnię smaku i aromatu. Dowiesz się jak w praktyce przyrządzić pyszne espresso, zaczynając od odpowiedniego ustawienia młynka, precyzyjnego dozowania, tampingu (obijanie kawy), kończąc na właściwej obsłudze ekspresu.
  3. Praktyka – kawa biała: Poznasz tajniki odpowiedniego doboru mleka, dzbanków, oraz technikę tworzenia piany. Opanujesz elementy techniki latte art, czyli stuki łączenia kawy z mlekiem. Stworzysz prawdziwe dzieło sztuki, które będzie atrakcyjne dla przyszłych klientów.
  4. Praktyka – menu kawy. Stworzysz swoje pierwsze kawowe menu! Podzielimy się z Tobą radami, jak w atrakcyjny sposób przygotować prezentację Twojej przyszłej oferty. Przedstawimy Ci kilka autorskich pomysłów oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości podczas konsultacji.

Podczas każdego szkolenia baristycznego odpowiemy na Twoje pytania, tak abyś dowiedział się o kawie wszystkiego, czego oczekujesz.

Organizacja warsztatów kawowych to nasza pasja, ale również zawodowa codzienność. Jaką masz z tego korzyść? Przygotujemy Ci kompleksowe szkolenie baristyczne oraz zapewnimy wszystko, co potrzeba od A do Z:

Kto poprowadzi Twoje szkolenie baristyczne? Poznaj naszego dyplomowanego speca od kawy

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Twoje warsztaty kawowe poprowadzi osoba, dla której kawa jest pasją już od kilku lat. Wojtek to trener, barista oraz prawdziwy miłośnik kawy. Wcześniej właściciel 2 kawiarni, aktualnie ekspert od rozwoju osobistego oraz szkoleń kawowych. Ukończył specjalistyczne kursy, podczas których poznał sekrety przygotowania kawy art latte oraz espresso, którymi z przyjemnością się z Tobą podzieli.

Co zawiera się w cenie szkolenia?

Organizacja warsztatów kawowych to nasza pasja, ale również zawodowa codzienność. Jaką masz z tego korzyść? Przygotujemy Ci kompleksowe szkolenie baristyczne oraz zapewnimy wszystko, co potrzeba od A do Z:

  • Podzielimy się z Tobą praktyczną wiedzą o właściwym sposobie przygotowania kawy.
  • Zależy nam na Twojej wygodzie. Niezależnie, czy jesteś osobą prywatną, czy firmą… przyjedziemy do Ciebie na miejsce.
  • Dostarczymy wszystko, co potrzebne do realizacji warsztatów: ekspres ciśnieniowy, urządzenie do ręcznego przygotowania kawy… oraz oczywiście świeżo paloną kawę. Ty będziesz musiał dostarczyć nam wyłącznie wodę oraz dostęp do gniazdka.

Chcesz uczestniczyć w autorskich warsztatach kawowych?